За целосна уплата до 20.03.2017 за само:  99 €

1 ден  13.04.2017  СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА   Состанок  на групата на паркингот спроти салата Борис Трајковски во 16.00 часот. Тргнување за Будимпешта во 16.30 часот. Се патува преку Србија со куси попатни паузи. Ноќно возење.

2 ден 14.04.2017  БУДИМПЕШТА  Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Предлагаме  панорамско разгледување на градот со стручен локален водич: Споменикот на Милениумот, Операта, улиците Ваци, Андраши, Ракочи, Парламентот, црквата “Св. Стефан”, мостовите на Дунав, Будим, Цитаделата, Кралската палата, црквата “Св. Матејас”, Рибарската тврдина...  Слободно време за индивидуални прошетки и ручек. Сместување во хотел…  Вечерта, предлагаме крстарење со брод по Дунав. Ноќевање.

3 ден 15.04.2017    БУДИМПЕШТА  – ВИЕНА Појадок. Препорачуваме  посета на Виена, панорамско разгледување на градот: Рингот, Парламентот, Виенската Опера, градското Собрание, Палатата Хофбург, Катедралата Св.Стефан. Слободно време за прошетки низ стариот дел на градот. Во попладневните часови посета на шопинг центарот во Пандорф. Враќање во Будимпешта. Ноќевање.

4 ден 16.04.2017   БУДИМПЕШТА –СЕНТ АНДРЕА  – СКОПЈЕ  Појадок. По појадокот одјавување од хотел. Заминуваме  на посета на живописното гратче Сент Андреа(факултативно), во близината на Будимпешта, во кое се негуваат старата архитектура и народни ракотворби, богато со голем  број винотеки, рибни ресторани, музеи, галерии и цркви. Слободно време за индивидуални прошетки. Враќање во Будимпешта. Слободно време во центарот наБудимпешта. Поаѓање за Македонија во вечерните часови. Ноќно и денско возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

5 ден 17.04.2017   СКОПЈЕ  Пристигнување во Скопје во пладневните  часови ..

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ  ЗА УПЛАТИ ДО  20 Март: 99 € / 6.140 ден

РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  109 € / 6.570 ден

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

 • Превоз со високотуристички автобус
 • 2 ноќевања со појадок во хотел 3* во Будимпешта
 • Организација и водство на програмата
 • Организација на аранжманот
 • Лиценциран туристички придружник
 • Организиран трансфер од Битола, Прилеп, Кавадарци, Струмица, Штип, Велес, Охрид, Кичево, Тетово, Гостивар

(Организираниот трансфер може да биде во утринските часови, а точно време на поаѓање се утврдува 1 ден пред терминот на поаѓање)

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ  ВКЛУЧУВА:

 • Задолжително патничко осигурување 150 денари(за лица до 60 год)
 • Разглед на Будимпешта со локален водич  10 €
 • Крстарење по Дунав  15€
 • Посета на Сент Андреа 10€
 • Посета на Виена и OUTLET SHOPING CENTER PARNDORF 35€
 • Влезници за музеи и културно-историски знаменитости
 • Доплата за еднокреветна соба 1,860 денари

НАПОМЕНИ:

 •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
 •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
 •  Попустите не се комбинираат
 •  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на ДАЛАС УНИОН
 •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.
 •  Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди време и место на поаѓање.

 

Available
Not Available
Selected
Tour type: Дата
Максимален број на лица: 50
Локација: Велигден
Оценка:
Датум на заминување:
Arrive date:
Лица:
Деца:
Infant:

Loading Maps

Рецензија за Турата

Нема рецензии
МораНајави седа внесете рецензија

Тури во близина