ДУБАИ 2017 со Fly Dubai од Скопје

Дубаи е втор по големина емират со кој управува семејството Ал Мактум. Во светот е познат како една од најатрактивните туристички дестинации. Луксузни хотели, долги песочни плажи, пазари, трговски центри се она што го прави привлечен за целиот свет.

Програма за патувањето:

5дена/4ноќевања, 8дена/7ноќевања

1.ден Скопје-Дубаи. Полетување на авионот за Дубаи во 13.25h. Слетување во 20.25h. Трансфер до хотел. Ноќевање.

2-4/7ден Дубаи. Престој во избраниот хотел на база на надеведените услуги, време предвидено за одмор и факултативни излети.

5/8ден Дубаи-Скопје. Трансфер до аеродром во раните утрински часови. Полетување на авионот во 09.00h. Слетување во Скопје во 12.25h.

Ве молиме проверете го вашето време на лет два дена пред тргнување.

 

Хотел Ibis Styles Jumeirah 3* Lux

55086197 3374468_49_z 53368959

http://www.accorhotels.com/A089

Хотел Ibis Styles Jumeirah 3* Lux се наоѓа во близина на плажата Јумеира. Од аеродромот е одалечен 12км. Изграден е во 2012 година во комбинација од современа архитектура и модерен дизајн. Хотелот поседува рецепција, затворен базен и теретана. Секоја соба поседува TV, клима, тоалет со фен за коса и сите средства за лична хигиена. Гостите го имаат на располагање превозот до Бурјуман шопинг центар.

 

Цени по лице:

 

 

Хотел

 

 

Услуга

 

 

Тип на соба

Термини

05.05 – 09.05

12.05 – 16.05

19.05 – 23.05

26.05 – 30.05

02.06 – 06.06

09.06 – 13.06

16.06 – 20.06

23.06 – 27.06

30.06 – 04.07

Термини

02.05 – 09.05       06.06 – 12.06

05.05 – 12.05       09.06 – 16.06

09.05 – 16.05       13.06 – 20.06

12.05 – 19.05       16.06 – 23.06

16.05 – 23.05       20.06 – 27.06

19.05 – 26.06       23.06 – 30.06

30.05 – 06.06       27.06 – 04.06

02.06 – 09.06       30.06 – 07.07

                        

Ibis Styles Jumeirah 3* Lux    

 

DBL

5д/4н 8д/7н
BB 529€ 489 609569
HB 569529 679639
S.AL 629589 789749
1 &2 дете 2-14 299 299

BB – ноќевање со појадок        HB – Појадок и вечера      S.AL. – soft all inclusive   DBL- цена по лице во двокреветна

 

Хотел Warwick

3501-Cropped index warwick-hotel-dubai-2

Warwick хотел на своите гости нуди идеален баланс на удобност, квалитет на услугата и врвна локација. Професионалниот однос на хотелот ќе го направи вашето патување незаборавно. Хотелот се наоѓа на најубавата улица во Дубаи, Sheikh Zayed Road.

 

Цени по лице:

 

 

Хотел

 

 

Услуга

 

Тип на соба

Термини

05.05 – 09.05

12.05 – 16.05

19.05 – 23.05

26.05 – 30.05

02.06 – 06.06

09.06 – 13.06

16.06 – 20.06

23.06 – 27.06

30.06 – 04.07

Термини

02.05 – 09.05       06.06 – 12.06

05.05 – 12.05       09.06 – 16.06

09.05 – 16.05       13.06 – 20.06

12.05 – 19.05       16.06 – 23.06

16.05 – 23.05       20.06 – 27.06

19.05 – 26.06       23.06 – 30.06

30.05 – 06.06       27.06 – 04.06

02.06 – 09.06       30.06 – 07.07

 

Warwick 4* Lux  

BB

 

DBL

5д/4н 8д/7н
590 550 719 679

BB – ноќевање со појадок    DBL – цена по лице во двокреветна соба

 


 Хотело Auris

 8260224 8260570 index

Хотелот Auris е лоциран во областа Ал Барша, на неколку минути од најпознатиот трговски центар во Дубаи. Хотелот располага со 338 луксузни соби и апартмани. Собите се модерно опремени. Секоја соба содржи TV, дигитален сеф, минибар, апарат за правење кафе и чај, радна маса, фен за коса. Гостите на хотелот имаат на располагање ресторан со интернационална храна и тоа главен ресторан, Азијски ресторан, ресторан покрај базен. Хотелот поседува базен на кровот од хотелот.

Цени по лице:

 

 

Хотел

 

 

Услуга

 

 

Тип на соба

Термини

05.05 – 09.05

12.05 – 16.05

19.05 – 23.05

26.05 – 30.05

02.06 – 06.06

09.06 – 13.06

16.06 – 20.06

23.06 – 27.06

30.06 – 04.07

Термини

02.05 – 09.05       06.06 – 12.06

05.05 – 12.05       09.06 – 16.06

09.05 – 16.05       13.06 – 20.06

12.05 – 19.05       16.06 – 23.06

16.05 – 23.05       20.06 – 27.06

19.05 – 26.06       23.06 – 30.06

30.05 – 06.06       27.06 – 04.06

02.06 – 09.06       30.06 – 07.07

Auris Plaza 5*  

BB

 

DBL

5д/4н 8д/7н
670630€ 859819€

BB- ноќевање со појадок    DBL- цена по лице во двокреветна соба

 

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
– Авионски превоз на релација Скопје – Дубаи – Скопје (авиокомпанија “Fly Dubai”)
– Трансфери во Дубаи: аеродром – хотел – аеродром
– Сместување во одбраниот хотел на 4/7 ноќевања

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Аеродромски такси во износ од 150 € (износот е променлив)
– Туристичка виза за ОАЕ 95 €
– Патничко осигурување
– Индивидуални трошоци

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
– Деца од 0-2 год. плаќаат 25 € и немаат место во авионот
– Деца од 2-12 год. плаќаат 330 € за авио билет и 150 € за аеродромски такси (износот е променлив) со седиште во авион, добиваат попуст
на хотелското сместување според условите на одбраниот хотел (информации во агенцијата)
– Трето возрасно лице плаќа 330 € за авио билет и 150 € за аеродромски такси (износот е променлив) добива попуст на хотелското
сместување според условите на одбраниот хотел (информации во агенцијата)
– Доплата за еднокреветна соба според условите на одбраниот хотел (информации во агенцијата)

НАПОМЕНИ:
– Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош
– Можна е доплата за време на настани и манифестации (информации во агенцијата)
– За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

Цената зависи од моментално расположливите места на aвио компанијата, како и расположливоста по хотелите.
Цената може да биде променета без претходна најава, при промена на цените од страна на хотелите или промена на
курсот при размена на валути USD/EUR.

 

 

ДУБАИ 2016 со Fly Dubai од Белград

fd images imagesaaa imagessss

Delux Queen 0001

 

Atlantis The Palm 5*Lux се наоѓа на вештачкиот остров во облик на палма Palm Jumeirah. Овој хотел со сигурност нема да ве остави рамнодушен. Располага со 1593 луксузни, модерно дизајнирани соби и апартмани. Стандардните соби имаат клима, TV, интернет конекција, сеф, минибар, апарат за кафе и чај, фен за коса, пегла. Гостите имаат на располагање 2 базена, Спа центар, сауна, теретана која е на располагање со сопствен тренер, масажа, тенис, простор за деца, услуги на перење и сушење на алишта, фризерски салон, продавница за сувенири, возбудлив ноќен живот.

Она што го прави хотелот посебен е секако Dolphin Bay каде што можете да поминете време со делфини, Adventure воден парк кој е на располагање во целиот период на престој..

Атлантис мора да го посетите за да ја доживеете неговата единственост.

 

 

Хотел

 

 

 

Услуга

 

 

Тип на соба

Термини

03.05

10.05

17.05

24.05

31.05

07.06

14.06

21.06

28.06

Термини

05.05       02.06

07.05       04.06

12.05       09.06

14.05       11.06

19.05       16.06

21.06       18.06

26.06       23.06

28.05       25.06

                30.06

Термини

03.05         02.06

05.05         07.06

10.05         09.06

12.05         14.06

17.05         16.06

19.05         21.06

24.05         23.06

26.05         28.06

                  30.06

Термини

07.05

14.05

21.05

28.05

04.06

11.06

18.06

25.06

Atlantis The Palm 5* Lux  

 

HB

 

 

DBL

5д/4н 6д/5н 10д/9н 11д/10н
 

1015€

 

1309€

 

2109€

 

2319€

HB- ноќевање со доручек     DBL-цени по лице во двокреветна соба

Во цената е вклучено:

 • Оброци и пиење во наведените термини со Fly Dubai.
 • Трансфер, аеродром – хотел – аеродром.
 • Повратна карта на релација Белград – Дубаи – Белград (директен лет).
 • Сместување во стандардна соба (29м2 – 38м2)
 • Сместување 4/5/9/10 ноќевања во хотел со 3* во Дубаи
 • Наведената услуга за време на престој
 • Бесплатен Wi-fi интернет
 • Лиценциран водич на српски јазик

Во цената не е вклучено:

 • Превоз Скопје-Белград-Скопје
 • Виза за Дубаи 95€
 • Аеродромски такси околу 45
 • Туристичко осигурување
 • Такса за престој во Дубаи во зависност од хотелот од 2-4€ по соба/ноќ.
 • Трошоци за резервација, административни трошоци и трошоци за организација на патувањето 45 (неповратно).

Програма на патување:

1.ден Белград – Дубаи. Полетување за Дубаи во 12.45h. Слетување во Дубаи во 20.45h. Трансфер до хотел и сместување. Ноќевање.

2.-4/5/7/9/10 ден Дубаи. Престој во избраниот хотел на база на наведените услуги, време предвидено за одмор и факултативни излети.

5./6/8/10/11 ден Дубаи – Белград. Трансфер во раните утрински часови до аеродром. Полетување на авионот за Белград во 09.15h. Слетување во белград во 12.45h.

 

 

ABU DHABI 2016 со AIR SERBIA од Белград

Програма за патување:

8дена/6ноќевања, 9дена/7ноќевања, 10дена/8ноќевања, 11дена/9ноќевања, 12дена/10ноќевања.

 

1.ден Белград-Абу Даби. Полетување за Абу Даби во 23.55h. Оброци во авионот.

2ден. Абу Даби.Слетување во Абу Даби во 06.55h.Трансфер до хотелот. Сместување. Ноќевање.

3.-8/10/12 ден Абу Даби.Престој во избраниот хотел на база на наведената услуга, време предвидено за одмор и факултативни излети.

9/11/13 ден Абу Даби-Белград. Трансфер од хотел до аеродром во раните утрински часови. Летот е во 08.35h. Оброци во авионот. Пристигнување во Србија во 12.05h.

 

Важна напомена: Сместувањето на хотелот е наредниот ден во однос на датумот на тргнување.

 

Хотел Khalidiya Palace 5*Lux

khalidiya-palace-rayhaan-by-rotana-hotel-13849412933751_w990h700 &NCS_modified=20130819191928&MaxW=640&imageVersion=default&AR-307159985 7182354 images 14326207 Khalidiya-Palace-Rayhaan-By-Rotana-photos-Room-Balcony-View

Опис на хотелот: Хотелот се наоѓа на брегот на Арабискиот Залив, на само неколку минути од трговски центри и културни заменитости. Од аеродромот е одалечен на 30минути возење. Хотелот излегува на сопствена плажа. Овој ресорт со 5* располага со 443 соби и апартмани со модерен дизајн со елементи на арапска култура. Секоја classic соба има kind size кревет или queen size кревет, ЛЕД TV, радна маса со стол, сеф, мини фрижидер, интернет, апарат за чај и кафе, фен за коса. Во хотелот не  се служи алкохол. Ресортот го поседува еден од најголемите базени во градот, мини клуб за деца, фиетнес центар.

 

 

 

Хотели

 

 

Услуга

 

Тип на соба

Тргнување  секој ден од 01.06 – 30.09
8д/6н 9д/7н 10д/8н 11д/9н 12д/10н
Khalidiya Palace 5*Lux  

BB

DBL 519€ 549€ 589€ 629€ 659€
 

TPL

519€ 549€ 589€ 629€ 659€

BB – Ноќевање со појадок   DBL- цена  по лице во двокреветна соба    TPL- цена  по лице во трокреветна соба

 

Во цената е вклучено:

 • Оброци и пиење во текот на летот со Air Serbia
 • Повратна авионска карта на релација Белград-Абу Даби-Белград со дозволен багаж 23кг. по лице.
 • Трансфер аеродром-хотел-аеродром.
 • -6/7/8/9/10 ноќевања во избраниот хотел на база на наведените услуги.
 • Услуги на лиценциран водич на српски јазик.

Во цената не е вклучено:

 • Превоз на релација Скопје-Белград-Скопје
 • Виза за Дубаи – 95€
 • Аеродромски такси – 45€
 • Трошоци за резервација, административни трошоци, и трошоци за организација на патувањето 45€ (неповратно).

Важна напомена:

 • За добивање на виза за Обединети Арапски Емирати потребно е при пријавата да се приложи пасош и слика во боја скенирана. Доколку бидете одбиени за виза трошоците за виза нема да бидат вратени.

 

 

Available
Not Available
Selected
Tour type: Дневна Тура
Времетраење: 1 ден
Максимален број на лица: 1
Локација: Скопје, ЛЕТО 2017 – early booking
Оценка:
Датум на заминување:
Arrive date:
Лица:
Деца:
Infant:

Loading Maps

Рецензија за Турата

Тури во близина