ПРЕДСЕЗОНА МАЈ – ЈУНИ и СЕПТЕМВРИ (ПАКЕТ АРАНЖМАНИ)

За целосна уплата до 31.01.2017 – 20%

За целосна уплата до 10.02.2017 – 15%

За целосна уплата до 10.03.2017 – 10%

Неа Потидеа

Цена по лице со вклучен превоз за 7 нокевања

Ценовник за пред и после сезона  со вклучен превоз

 


термин

апартман

дуплекс
07.05-14.05    35    35
14.05-21.05    35    35
21.05-28.05    35    35
28.05-04.06    65    69
04.06-11.06    75    79
11.06-18.06    85    89
     
10.09-17.09    90    99
17.09-24.09    80    89
24.09-01.10    60    69


-цените се по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

-во апартманите минимум две лица (трето,четврто и петто лице ГРАТИС, плаќаат само превоз.
-Во дуплексите минимум четири лица (петто,шесто и седмо лице ГРАТИС,плаќаат само превоз.

 

-за комплетна рана уплата до 10.03.2017 -10% попуст на цената на аранжманот (без превоз)

     Ценовник за пред и после сезона без превоз – наем на апартман


термин

апартман

дуплекс
07.05-14.05    50    65
14.05-21.05    70    95
21.05-28.05    90    135
28.05-04.06    110    175
04.06-11.06    130    215
11.06-18.06    150    265
     
10.09-17.09    160    295
17.09-24.09    140    265
24.09-01.10    100    175


-за комплетна рана уплата до 10.03.2017 -10% попуст на цената на

До цената е вклучено:

– 7 ноќевање во апартман или дуплекс ( минимум 2 особи во апартман или 4 особи во дуплекс)

– Користењето на клима уред и wi-fi е вклучено во цената

 

Попусти за деца:

– 0-2год – БЕСПЛАТНО (со двајца возрасни, без седиште во бус и кревет)

– Деца од 02-12 год. – БЕСПЛАТНО доплаќа само превоз 25 евра ( со двајца возрасни)

– Трета или четврта возрасна особа плаќаат полн износ (во апартман) или само превоз по цена од избраната дестинација (во студио).

Напомени:

– Резервација се прави со уплата од 50% од вкупниот износ, со комплетна доплата до 28.02.2017

– При отказ на аранжманот од страна на странката, уплатениот аванс од 50% не се враќа

– Понудата од оваа промоција е со ограничен капацитет на соби, сместувањето е во вили со објавени имиња

– Доколку странката реши да патува со сопствен превоз цената на аранжманот се намалува за 10%

– Ако се спојат две смени, на втората смена се одобрува 10% попуст.

– Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1евро=62,00мкд

–  Патничко осигурување е задолжително, може да се извади во агенција или во било која осигурителна компанија.

– Важат Општите Услови на патување на СКТМ

– За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 особи, при помал број на пријавени патници превозот ќе се организира со мини бус/комбе

 

Вила АпостолисOлимпик Бич

                      ЗА РАНА УПЛАТА ДО 20.02.2016   – 15% попуст.

 

Вила Апостолис се наоѓа на 20 м одалеченост од плажа. Располага со 1/2 , 1/3, 1/4 студиа, со комплетно опремена кујна, сателитска ТВ, клима уред ( за користење се доплатува кај сопствениците 5еур од ден ) и тераса.

0be5ccdf-98e2-4319-bd1c-66addd16761d

Период Бр.на

ноќи

     1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио
14.05 – 21.05 7* 54 еур/3.348 мкд 64 еур/3.968 мкд 74 еур/4.588 мкд

 

21.05 – 28.05 7* 54 еур/3.348 мкд 64 еур/3.968 мкд 74 еур/4.588 мкд

 

ЦЕНИ ЗА РАНА УПЛАТА ДО 31.01.2016
14.05 – 21.05 7* 46 еур/2.852 мкд 55 еур/3.410 мкд 63 еур/3.906 мкд
21.05 – 28.05 7* 46 еур/2.852 мкд 55 еур/3.410 мкд 63 еур/3.906 мкд


Сместувањето за трето и четврто лице во 1/3 и 1/4 студио е БЕСПЛАТНО и се однесува за смените пред сезона, третото и четвртото лице плаќаат само 35 еур превоз.

Цените за пред сезона (*) вклучуваат наем и превоз на студио по особа.

Цените за првите две смени (14.05 и 21.05.2016) остануваат непроменети доколку се користи сопствен превоз.

 

Превозот :      35 еур за возрасни

25 еур за деца од 2 до 12 години

Деца до 2 години бесплатно

 

НАПОМЕНА:

 

  • Сместувањето во студиата е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на студиата е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената на студиата во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • Климата се доплатува на лице место 5 евра од ден;
  • За резервација задолжителна уплата на 30 % аконтација, во спротивно резервацијата се смета за неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;

Задолжително патничко осигурување;

Available
Not Available
Selected
Tour type: Дневна Тура
Времетраење: 1 ден
Максимален број на лица: 1
Локација: Олимпик Бич, Неа Потидеа, ГРЦИЈА, ЛЕТО 2017 – early booking
Оценка:
Датум на заминување:
Arrive date:
Лица:
Деца:
Infant:

Loading Maps

Рецензија за Турата

Нема рецензии
МораНајави седа внесете рецензија

Тури во близина