Малдиви-Лето 2016

The-Maldives-the-best-honeymoon-spots
Единствената природа, рајските плажи со бел песок, уникатниот подводен свет и одмерениот луксуз, ја прават оваа дестинација идеална и примамлива за секој што сака да ужива во својот одмор. Коралните гребени долж целиот регион се наоѓаат на длабочина од само неколку метри, и во нивната убавина може да се ужива од површината. Мошне интересен е и главниот град Мале кој што остава без здив, поради својата специфичност и разновидност во кој што можат да се видат изработувачи на дијаманти, џамијата со златна купола, претседателската резиденција и парламент. Ова е дестинација која треба да се посети барем еднаш во животот. Неизбежен на туристичката мапа на светот, архипелагот Малдиви со 1200 корални острови ја прави оваа дестинацја многу атрактивна и претставува синоним за романтичен одмор од соништата.

Специјална понуда со почетна цена од 259 евра
 Хотел+трансфер

*** Попуст 100 евра***

5 , 7 , 9 и 11 ноќевања
Програма на патувањето:

1.-2.Ден: Белград-Мале > Полетување со авион од избраната авио компанија до Мале. Трансфер до хотелот и сместување. Ноќевање.

2.-5./7./9/11. Ден: Малдиви > Престој во избраниот хотел на база на наведените услуги, време предвидено за одмор, факултативни излети и други активности.

6./8./10./12. Ден: Мале – Белград > Трансфер до аеродром . Полетување со авион од избраната авио компанија. Слетување во Белград.

*Ве молиме проверете го точното време на летот два дена пред поаѓање

        Цени на авио билети со вклучени аеродромски такси
Авио компанија Тарифа 1 Тарифа2 Тарифа3
      Qatar Airways            540€           590€             690€
      Aeroflot            585€           595€             675€
      Etihad Airways            760€           794€             844€
      Turkish Airlines            869€           933€             1148€

centara-ras-fushi-maldives-honeymoon-packages-premium-deluxe-spa-water-villa-2

*Цените на авио билетите се додаваат на следните цени од табелата

Хотел Услуга Соба                    Авионски летови секој ден
5 Ноќевања 7 Ноќевања 9 Ноќевања 11 Ноќевања
 White Shell Hotel&Spa 3*Lux
Соби : DeluxeЛокација: Остров MaafushiТрансфер до хотел со хидроглисерЕксклузивна понуда!!!
Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба      За патувања во период од 16.04 до 30.04
  399
  299 €
  489
  389 €
 579      479 €  669    569 €
       За патувања во период од 01.05 до 31.10

359
259 €

439  339 €

509
409 €

589
489 €

Овој модерен хотел се наоѓа на 30 минути возење со моторен чамец од главниот град Мали.Собите се елегантно декорирани опремени со LCD-телевизор, мини бар, сеф и приватна бања со туш-кабина.
Гостите можат да ги користат услугите на рецепцијата 24 часа на ден. Хотелскиот пулт за организација на излети е на располагање на патниците за закажување на екскурзии од секаков вид.
Во ресторанот Platter гостите можат да уживаат во специјалитетите од Малдиви Шри Ланка и Кина
White Shell 1 White Shell 2

*Цените на авио билетите се додаваат на следните цени од табелата

Хотел Услуга Соба                    Авионски летови секој ден
5 Ноќевања 7 Ноќевања 9 Ноќевања 11 Ноќевања
Narnia Maldives 3*

Соби : Deluxe

Локација: Остров Maafushi

Трансфер до хотел со хидроглисер

Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба
349
249 €
419 319€ 489
389 €
559
459 €
Доплата за полупансион 15 € по лице од вечер / Доплата за полн пансион-30 € по лице од вечер

2587102225871008
Хотелот  Narnia Maldives 3* е сместен во срцето на островот Mafuushi, само 400 метри од кристално чистото море и  нуди кафуле отворено 24 часа со бесплатен Wi-Fi интернет на територијата на целиот хотел. Нуди елегантно наместени соби, и секоја од нив со балкон со поглед на градина.  Сите соби содржат мини бар и телевизија со кабловски програми. Хотелот Narnia Maldives се наоѓа на само 500 метри од прекрасниот гребен Maavelaathu, 27 километри од Меѓународниот аеродром Мале и само 5 минути од прекрасната песочна плажа. Рецепцијата е отворена 24 часа дневно, а персоналот со особено задоволство ќе се погрижи чување на вашите лични работи и  багаж, и услуги од типот перење на облека а на ваше барање можни се и факултативни излети. Во ресторанот на хотелот кој што е отворен 24 часа можете да уживате во западните, малдивските и специјалитетите на Шри Ланка.
*Цените на авио билетите се додаваат на следните цени од табелата

Хотел Услуга Соба                    Авионски летови секој ден
5 Ноќевања 7 Ноќевања 9 Ноќевања 11 Ноќевања
 White Shell Beach Inn 2*Lux
Соби: Локација: Остров: MаafushiТрансфер до хотел со хидроглисерБесплaтен  Wi-fi интернетЕксклузивна понуда!!!
Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба                 За патувања во период од 16.04 до 30.04
469 369 € 589 489€ 699  599€ 799  699€
                За патувања во период од 01.05 до 31.10
399 299€ 489 389€

 

579  479€ 669  569€

3 White Shell 2
Хотелот White Shell Beach Inn нуди мирен одмор на преубавите плажи со бел песок на еден од бисерите на Малдиви островот Maаfushi. Хотелот се наоѓа на 30 минутно возење со чамец од главниот град Мали. Љубезниот песонал ќе ви помогне околу сместувањето и трансферот од аерором до вашата дестинација. Собите во овој хотел пружаат фантастичен поглед на Индискиот океан, секоја соба е опремена со клима уред, и сопствена бања. Собите се опремени со префинет вкус и современ ентериер.

baros-maldives-private-dining Maldives-Honeymoon


Цената на аранжманот вклучува:

*Трансфер аеродром – хотел – аеродром
* 5/7/9/11 ноќевања во избраниот хотел на база на наведената услуга
*Асистенција од локален претставник на англиски јазик

Цената на аранжманот не вклучува:
*Превоз: Скопје – Белград – Скопје (Moжност за авионски или автобуски превоз)
*Авио превоз – канцеларијата на агенцијата Далас Унион
ќе се потруди на патниците да им обезбеди најповолни цени на
авио билети со оглед на тоа дека не постои директен лет до Малдиви.
*Трошокот за резервација, за организација на патувањето и административните
рошоци за патувањето – 45 € (неповратно)
* Останати индивидуални трошоци
*Излезна такса на аеродромот во Малдиви во износ од 24$ по лице
(се плаќа на лице место),
како и Зелена такса која сите хотели на Малдиви ја наплатуваат 6 €.

Важни напомени:

* Поголем број на хотели не дозволуваат двајца возрасни и две деца
во една соба, и во ваков случај е потребно да се добие
претходна информација од конкретниот хотел.
*Chek in во хотелите е после 12 часот а  check out најдоцна до 12 часот.
Секакво дополнително  користење на собите и услугите на хотелот
надвор од наведеното време, ќе треба да се плати директно
на репцепцијата на хотелот.
*Патниците не можат да бараат намалување на цените за евентуален
оброк кој што не можат да го искористат во случај на рани утрински или
доцни вечерни  летови,како и за неискористување на оброк поради излет,но
во тој случај истиот може да се замени со “пакет оброк”.
*Рапределбата на соби ја врши исклучиво персоналот на рецепцијата во
хотелот,така што сите дополнителни барања и желби се проследуваат
до хотелот,но организаторот на патувањето не може да гарантира исполнување,
загарантирана е само услугата која е наплатена.
*Постои можност некои од содржините на хотелот да не се во функција поради
објективни околности, за што организаторот не сноси одговорност.Во хотелите кои работат на принципот шведска маса (самопослужување) постои можност, поради мал број на гости,
послужувањето да се изврши по основа на менија, што не се смета како промена на аранжман.
*Претставникот на организаторот на патувањето има обврска да ги дочека и испрати патниците како и да фи посетува според распоредот.
*Во случај на неадекватно сместување,или било каков друг проблем,потребно е да го известите претставникот на агенцијата на првиот инфо состанок или на телефон, и за истото да се направи записник потпишан од страна на патникот и претставникот од агенцијата.
*Факултативните излети ги организира локална туристичка агенција,пријавивање и плаќање на истите се врши на лице место, без одговорност на организаторот на патувањето или претставникот на агенцијата за квалитетот и цените.
*За сите информации дадени по усен пат,агенцијата не сноси одговорнот.
*Опис и слики на сместувачките капацитети се наоѓаат во каталогот кој што е составен дел од оваа програма,како и на веб сајтот www.dalasunion.com.mk
*Организаторот на патувањето не е овластен и не ја проценува исправноста на патните исправи.
*Цените можат да се корегираат во склад со Општите услови за патување,  а во случај на промена на курсот за рамена на валути или промена на тарифата на превозникот агенцијата Далас Унион Дооел и Wayout D.o.o  го задржуваат правото за промена на редоследот на содржините на програмата поради вонредни околности на кои  што не можеле да влијаат.
*  Далас Унион Дооел и Wayout D.o.o  не сносат одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.

Available
Not Available
Selected
Tour type: Дневна Тура
Времетраење: 1 ден
Максимален број на лица: 1
Локација: ЛЕТО 2017 – early booking
Оценка:
Датум на заминување:
Arrive date:
Лица:
Деца:
Infant:

Loading Maps

Рецензија за Турата

Нема рецензии
МораНајави седа внесете рецензија