Земја со богата историја, традиција и култура. Земја на Фламенгото, коридата и виното. Сончева, топла и возбудлива 24 часа. Ве водиме на Коста Брава – “ Дива Обала” , со стрмни, избраздани карпи и провидно сино море, скриени заливи, широки песочни плажи, во позадина со борова и храстова шума. Коста Брава т.е. Каталонската Ривиера нуди прекрасен одмор, многу атрактивни излети и незаборавни ноќи: Барселона, Андора, Монсерат, Фигерас, забавниот парк Порт Авентура, водени лудории, Маринеленд…. а ноќе многубројни дискотеки, бодега, ноќни лудории…

Ние за Вас го одбравме најпознатиот центар на Коста Брава – ЛОРЕТ ДЕ МАР

+++ Гламурот на Азурниот Брег: Ница, Kан, Антиб, Монако, Монте Карло и шармот на Северна Италија: Венеција и Верона.

 

Пакет аранжман со АВТОБУС                             Термини: Секоја среда од 31.05 – 13.09.2017

 

ПРОГРАМА:

1 ден СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА: Поаѓање во 15.00 ч. Од паркингот спроти Хотелот Холидеј ин. Се патува преку гр. премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи. Ноќно возење.

2 ден ВЕНЕЦИЈА: Пристигнување во предпладневните часови. Факултативна посета на Заспаната убавица – Венеција: каналот Гранде, мостот Риалто, плоштадот Сан Марко, Дуждевата палата… Сместување во хотел. Ноќевање.

3 ден ВЕНЕЦИЈА – ВЕРОНА – ЛОРЕТ ДЕ МАР: Појадок. Патувањето продолжува кон Шпанија со целодневна посета на Верона. Прошетка низ центарот на Верона: Плоштадите Бра, Ербе и Дел Сињори, куќата и гробот на Јулија, Арената… Слободно време за индивидуални разгледи и шопинг. Во вечерните часови поаѓање за Шпанија. Се патува покрај Генова, Ница, Монпелие. Ноќно возење.

4-11 ден ЛОРЕТ ДЕ МАР: Пристигнување во пладневните часови. Сместување. Престој на база 7 полупансиони или полни пансиони во одбрана категорија на хотел. За време на престојот ќе бидат организирани бројни факултативни излети: Барселона, камп Ноу, аквариум, забавниот парк ПОРТ АВЕНТУРА, музејот на Салвадор Дали, Емпуриа Брава, фламенко, средновековни витешки борби и др. Можност за посета на многу плажи, возење со брод со стаклено дно, коктел парти на плажа..

11 ден ЛОРЕТ ДЕ МАР – НИЦА: Појадок. Слободен ден. Предлагаме Факултативно – Барселона шопинг, посета на најголемиот аквариум во Европа – Аквариумот на Барселона и вечерта следење на спектаклот на Магичната фонтана – незаборавно. Поаѓање за Ница во 23.00ч. Се патува преку Перпињан, Ним, со попатни паузи. Ноќно возење.

12 ден НИЦА: Пристигнување на Азурната обала предпладне. Факултативна посета на Антиб и Кан: Малото место Антиб каде се наоѓа прочуениот музеј на Пикасо, една од најголемите летно-зимски марини… Кан со својата прочуена Кроасета, Филмската палата, Стариот град…  Попладнето сместување во хотел. Слободно време. Вечерта предлагаме да прошетате низ стариот дел на градот: плоштадот Солеја, Катедралата, Палатата на Правдата. Ноќевање.

13 ден НИЦА – МОНАКО – СКОПЈЕ: Појадок. По појадокот, факултативен излет: МОНАКО со посета на парфимеријата ФРАГОНАРД. Монако – палатата Грималди, катедралата Св. Никола, егзотичната градина, океанографскиот музеј, пристаништето херкулес, јапонската градина, населбите Ла Кондамин и Фонтвел и казината на Монте Карло. Поаѓање за Скопје од Монако во вечерните часови. Ноќно возење кон Скопје преку Словенија, Хрватска, Србија.

14 ден СКОПЈЕ: Пристигнување во доцните ноќни часови.

 

АКОНТАЦИЈА: 30% од цената на аранжманот при склучување на договор.

 

Цената  според табелата вклучува:

 • Високотуристички автобус со клима, ТВ, видео
 • 7 НП , 7ПП или 7П во Љорет де Мар во одбрана категорија на хотел и термин
 • 1НП на Азурен брег  хотел со 2*/3*,
 • 1НП во регија Венето во хотел со 2*/ 3*,
 • Наш претставник кој Ве чека во Лорет Де Мар.
 • Организација и туристички придружник на патувањето.

 

Цената НЕ вклучува:

 • Задолжително патничко осигурување 420 денари
 • Факултативни излети
 • Девизен дел: 25€

(Се плаќа на водичот по пристигнување во Лорет де Мар, за трошоци на аранжманот на шпанската локална агенција. Деца 2-12 год. плаќаат по 15€, а излетот Монако за деца 2-12 е ГРАТИС)

 • Туристичка такса Ница 1,5 €  по лице на ден (се плаќа во агенција)
 • Туристичка такса Италија 2 €  по лице на ден (се плаќа во агенција)
 • Туристичка такса Шпанија (0.5 – 1€ по лице на ден во зависност од категоријата на хотелот) се плаќа на рецепција

 

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ:

 • Монако, Кан и Антиб, Венеција, (вклучена повратна бродска карта)
 • Барселона – Панорамика, Барселона – Меџик, Камп Ноу, Аквариум, Фигерас, музејот на Салвадор Дали, Емпуриа Брава, Фламенко вечер, Витешки борби,  Порт а Вентура, пакет Дискотеки…
 • Влезниците за излетите се плаќаат на лице место и не се вклучени во цената на излетот, освен каде што е наведено. ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ИЗЛЕТИТЕ ВО АГЕНЦИЈА!

ХОТЕЛИ: Нехар Травел и оваа година обезбеди повеќе хотели во Лорет де Мар во   централниот градски дел на Лорет де Мар одалечени од 50-500 метра до градската плажа и плажата Феналс. Исхраната е на база на шведска маса.   

ВАЖНА НАПОМЕНА: Поради големиот интерес со години за овој летен аранжман, ограничениот број на места, Ве молиме на време да се пријавите доколку сте заинтересирани

РЕДОВНИ ЦЕНИ

ЦЕНОВНИК ШПАНИЈА 2017

 

FORTUNA PROGRAMA

DON JUAN CENTAR 2*, NORAI 2*, SAN HUAN PARK 2*, hotel VILLA GARBI 2*, NINAYS 2*…        
ХОТЕЛИ  2* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
ПОЛУПАНСИОН 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 369 369 420 420 455 455 475 475 505 505 505 505 450 399 399 369
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 349 349 399 399 429 429 449 449 479 479 479 479 429 379 379 349
Прво дете  2-10 г. 299 299 319 319 339 339 349 349 359 359 359 359 339 299 299 299
Второ дете 2-10г. 299 299 319 319 339 339 349 349 359 359 359 359 339 299 299 299
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: 21 евро возрасни / 14 евра деца Singl: + 200 евра
 EB > 30.03.2017 50-500 м.од плажа

 

DON JUAN 3*, MONTANAMAR 3*, COPACABANA 3*, LA CAROLINA 3*, LA PALMERA AND SPA 3*…      
ХОТЕЛИ  3* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
ПОЛУПАНСИОН 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 399 399 439 439 469 469 509 509 539 539 539 539 469 415 415 389
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 359 359 399 399 419 419 449 449 469 469 469 469 419 379 379 349
Прво дете 2-10 г. 299 299 319 319 339 339 369 369 379 379 379 379 349 319 319 299
Второ дете2-10 г. 299 299 319 319 339 339 369 369 379 379 379 379 349 319 319 299
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: 25 евра возрасни / 15 евра деца Singl: + 220 евра
EB > 30.03.2017 50-500 м.од плажа

 

FENALS GARDEN 4*, PLAZA PARIS 4*, METROPOL 4*, DON JUAN PALACE 4* ……            
ХОТЕЛИ 4* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
ПОЛУПАНСИОН 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 419 419 479 479 559 559 579 579 599 599 599 599 529 469 469 439
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 399 399 449 449 519 519 539 539 569 569 569 569 499 429 429 419
Прво дете 2-10 г. 319 319 349 349 389 389 399 399 409 409 409 409 379 349 349 329
Второ дете 2-10 г 319 319 349 349 389 389 399 399 409 409 409 409 379 349 349 329
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: 30 евра возрасни / 20 евра деца Singl: + 250  евра
EB > 30.03.2017 50-500 м.од плажа

 

APARTMANI 3***

http://www.boleropark.com/en                                
APT.BOLERO 3* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ  / СТУДИО 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2стд 339 339 359 359 539 539 579 579 619 619 619 619 489 449 449 399
По ЛИЦЕ во 1/3стд 299 299 309 309 429 429 459 459 489 489 489 489 399 369 369 339
По ЛИЦЕ во 1/4стд 299 299 309 309 429 429 449 449 479 479 479 479 389 359 359 329
Доплата за 7 НОЌ.ПОЈАДОК: 35 евра м. од плажа
Доплата за 7 ПОЛУПАНСИОНИ: 95 евра EB > 30.03.2017

 

http://www.boleropark.com/en                                
APT.BOLERO 3* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ / АПАРТМАН 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 апт 379 379 399 399 619 619 659 659 729 729 729 729 549 489 489 449
По ЛИЦЕ во 1/3 апт 329 329 339 339 489 489 519 519 559 559 559 559 449 399 399 369
По ЛИЦЕ во 1/4 апт 299 299 309 309 419 419 449 449 469 469 469 469 389 359 359 339
Доплата за 7 НОЌ.ПОЈАДОК: 35 евра м. од плажа
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: 95 евра EB > 30.03.2017

HOTELI 1*

http://www.hotelarmonialloret.com/                          
ARMONIA 1* M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 369 369 379 419 459 469 499 499 509 519 519 499 499 399 389 379
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 329 329 339 369 399 409 429 429 439 449 449 429 429 359 349 339
Прво дете 2-12 г. 229 229 299 319 339 349 359 359 369 369 369 359 359 309 299 229
Второ дете 2-12 г 299 299 329 359 389 399 409 409 429 429 429 399 399 349 339 299
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 15  евра , Деца: 10  евра 300 м. од плажа
EB > 30.03.2017

 

HOTELI 2*

http://www.alegria-hotels.com/es/hoteles-en-costa-brava/lloret-de-mar/alegria-san-juan-park  
FERGUS SAN HUAN PARK 2** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 389 389 439 439 479 479 509 509 559 559 559 559 439 399 399 359
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 339 339 369 369 399 399 419 419 459 459 459 459 369 349 349 319
Прво дете  2-11 г. 269 269 279 279 289 289 299 299 309 309 309 309 279 269 269 259
Второ дете 2-11 г 269 269 279 279 289 289 299 299 309 309 309 309 279 269 269 259
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 20 евра, Деца: 15 евра Single: нема
Доплата за 7 ПП во h.PLAZA 4*: Возрасни: 55 евра, Деца: 35 евра 300 м. од плажа
EB > 30.03.2017

 

http://www.donjuancenterlloret.com/                          
DON JUAN CENTAR 2** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба   399 419 449 489 489 499 499 559 559 559 559 459 419    
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ   379 399 429 459 459 479 479 529 529 529 529 439 399    
Прво дете  2-11 г.   309 319 339 359 359 359 359 389 389 389 389 339 319    
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 20 евра, Деца: 15 евра Singl: +190 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 30евра, Деца: 20 евра 250 м. од плажа
EB > 20.03.2017

 

http://hotel-clipper-lloret.hotels-lloret-de-mar.com/es/                  
CLIPPER 2** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба       429 479 479 509 509 569 569 569 489 409 409    
 3-то. ЛИЦЕ       379 409 409 439 439 479 479 479 419 359 359    
Прво дете 2-12 г.       379 409 409 439 439 479 479 479 419 359 359    
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 40 евра, Деца: 30 евра     Singl: +160 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 80 евра, Деца:60 евра      400 м. од плажа
EB > 30.03.2017

 

http://www.hotelesgarbi.com/en/hotels/hotel-garbi                    
VILLA GARBI   2** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 409 409 489 489 559 559 599 599 599 599 599 589 559 409 409 409
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 389 389 459 459 529 529 569 569 569 569 569 559 529 389 389 389
Прво дете 3-12 г. 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229
Второ дете 3-12 г 319 319 359 359 389 389 419 419 419 419 419 409 389 319 319 319
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 20 евра, Деца: 10 евра     Singl: +140 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 45 евра, Деца: 25 евра      300 м. од плажа
EB > 30.03.2017

 

http://www.ninays.com/en/                              
NINAYS 2** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба       549 549 549 549 549 559 629 629 599 549 519 439  
 3-то. ЛИЦЕ       519 519 519 519 519 529 589 589 569 519 489 419  
Прво дете 2-12 г.       419 419 419 419 419 429 469 469 229 419 399 349  
Второ дете 2-12 г       418 418 418 418 418 429 469 469 229 419 399 349  
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 25 евра, Деца: 15 евра    Single: + 160 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 50 евра, Деца: 30 евра      300 м. од плажа
EB > 30.03.2017

 

HOTELI 3*

http://www.hotelmontanamar.com/                            
MONTANAMAR 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 379 389 389 439 439 439 479 479 479 479 479 479 439 439 399 379
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 349 359 359 419 419 419 459 459 459 459 459 459 419 419 369 349
Прво дете 2-13 г. 229 229 229 329 329 329 349 349 349 349 349 349 329 329 229 295
Второ дете 2-13 г 299 299 299 329 329 329 349 349 349 349 349 349 329 329 319 299
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ.31.05-28.06./23.08-13.09  Возрасни: 60 , Деца: 30 
  350 м. од плажа EB > 30.03.2017

 

http://en.hotelguitartrosa.com/                              
GUITAR ROSA 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 425 425 425 509 509 559 589 619 619 619 619 599 519 429 429 429
 3-то. ЛИЦЕ 355 355 359 419 419 459 479 499 499 499 499 479 429 359 349 349
Прво дете 2-12г. 319 319 319 369 369 389 409 419 419 419 419 409 369 319 319 319
Второ дете 2-12г. 319 319 319 369 369 389 409 419 419 419 419 409 369 319 319 319
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 35 евра, Деца: 20 евра   Single: +290 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 70 евра, Деца: 35 евра    350 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 155 евра , Деца: 80 евра EB > 30.03.2017

 

www.hotelmercedes.com                                
MERCEDES   3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 409 409 419 469 519 519 589 589 639 639 589 519 469 469 439 439
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 379 379 389 429 469 469 535 535 579 579 539 349 429 429 409 409
Прво дете  2-10 г. 319 319 319 349 369 369 409 409 429 429 409 369 349 349 329 329
Второ дете 2-10 г 319 319 319 349 369 369 409 409 429 429 409 369 349 349 329 329
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 45 евра, Деца: 30 евра   Single: +170 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 90 евра, Деца: 65 евра    350 м. од плажа
EB > 12.04.2017

 

http://www.hotelmoremar.com/                            
MOREMAR 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 445 445 455 519 519 599 599 649 649 649 649 609 599 599 519 449
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 379 379 385 430 430 489 489 520 520 520 520 495 489 489 429 379
Прво дете 2-11 г. 225 225 245 370 370 415 415 435 435 435 435 415 409 409 225 225
Второ дете 2-11 г 335 335 345 370 370 415 415 435 435 435 435 415 409 409 355 335
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни 40, Деца 20  350 м. од плажа
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни 80, Деца 40
Доплата за 7  All Inclusive : 90 евра  + цена за полн пансион EB > 25.02.2017

 

www.copacabanalloret.com                                
COPACABANA  3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 379 379 449 449 479 479 569 569 569 635 635 635 479 479 409 409
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 349 349 399 399 429 429 499 499 499 549 549 549 429 429 369 369
Прво дете 2-10 г. 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229
Второ дете 2-10 г 299 299 339 339 349 349 399 399 399 429 429 429 349 349 319 319
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 25 евра, Деца: 15 евра  Single: + 220 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 55 евра, Деца: 30 евра    350 м. од плажа
EB > 30.03.2017

 

www.grandhoteldonjuan.com                              
GH DON JUAN 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 419 419 439 469 549 549 589 589 649 649 649 649 539 469 469 419
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 399 399 419 439 519 519 559 559 599 599 599 599 499 449 449 399
Прво дете 2-12 г. 319 319 329 349 389 389 399 399 439 439 439 439 379 349 349 319
Второ дете 2-12 г 319 319 329 349 389 389 399 399 439 439 439 439 379 349 349 319
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 25 евра, Деца: 15 евра    Single: +270 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 35 евра, Деца: 20 евра      300 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 120 евра, Деца: 90 евра EB > 18.03.2017

 

http://www.alegria-hotels.com/en/hotels/costa-brava/lloret-de-mar/alegria-fenals-mar    
FERGUS FENALS MAR 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 449 449 459 459 579 579 659 659 689 689 689 689 579 499 499 449
 3-то. ЛИЦЕ 379 379 389 389 469 469 529 529 549 549 549 549 469 419 419 379
Прво дете 2-12 г. 229 229 229 229 399 399 439 439 459 459 459 459 399 359 359 229
Второ дете 2-12 г 339 339 339 339 399 399 439 439 459 459 459 459 399 359 359 339
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 45 евра, Деца:20 евра   Single: + 240 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 60 евра, Деца:35 евра    350 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 180 евра, Деца: 90 евра EB > 25.02.2017

 

www.hotellacarolina.com                                
LA CAROLINA  3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 419 419 429 519 539 599 599 599 649 649 649 649 599 479 459 419
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 399 399 409 489 499 569 569 569 609 609 609 609 569 459 439 399
Прво дете 2-12 г. 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229
Второ дете 2-12 г 319 319 329 369 379 419 419 419 439 439 439 439 419 359 339 319
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 35 евра, Деца: 20 евра  Single: + 220 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: нема можност    350 м. од плажа
EB > 30.03.2017

 

www.sambahotels.com                                
SAMBA 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 469 469 549 549 629 629 689 689 689 689 689 689 489 479 449 449
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 419 419 479 479 549 549 599 599 599 599 599 599 439 429 399 399
Прво дете 2-13 г. 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229
Второ дете 2-13 г 349 349 349 349 429 429 459 459 459 459 459 459 359 349 339 339
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 25 евра, Деца: 15 евра            Single: + 160 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 55 евра, Деца: 30 евра                350 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 135 евра , Деца: 70 евра             EB > 30.04.2017

 

http://www.hotellapalmera.com/?lang=en                          
LA PALMERA & SPA 3*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 459 479 479 589 599 639 679 679 739 769 749 719 589 529 489 449
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 399 419 419 499 509 539 569 569 609 639 619 589 499 459 419 389
Прво дете 2-10 г. 339 349 349 409 419 429 449 449 479 499 489 469 399 379 349 329
Второ дете 2-10 г 339 349 349 409 419 429 449 449 479 499 489 469 399 379 349 329
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни:25 евра, Деца:15 евра   Single: +280 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни:50 евра, Деца:25 евра    350 м. од плажа
EB > 30.03.2017

 

HOTELI 4*

http://www.fenalsgarden.com/                                
FENALS GARDEN 4**** sup M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 479 479 499 599 599 599 639 649 699 739 739 739 599 599 549 549
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 399 399 409 489 489 489 509 519 549 579 579 579 489 489 449 449
Прво дете 2-12 г. 229 229 249 359 359 359 369 369 389 399 399 399 359 359 339 339
Второ дете 2-12 г 349 349 359 419 419 419 429 439 459 479 479 479 419 419 389 389
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 45 евра, Деца: 25 евра  Single: + 250 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 90 евра, Деца: 50 евра   400 м. од плажа
EB > 12.04.2017

 

http://www.hotelguitartgoldcentralpark.com/                          
GUITAR GOLD CENTRAL PARK RESORT & SPA 4**** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ  СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 459 459 469 559 629 649 649 729 729 729 729 659 569 469 459 449
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 389 389 399 459 509 519 519 579 579 579 579 529 469 399 389 379
Прво дете 2-12 г. 279 279 289 309 329 329 329 349 349 349 349 329 309 289 279 279
Второ дете 2-12 г 279 279 289 309 329 329 329 349 349 349 349 329 309 289 279 279
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 45 евра, Деца: 25 евра  Single: + 250 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 80 евра, Деца: 40 евра    350 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 165 евра , Деца: 50 евра EB > 30.03.2017

 

http://www.hotelmetropol.com-lloretdemar.com/                        
 METROPOL  4**** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ  СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 399 450 450 519 519 579 579 579 669 669 669 619 479 479 479 459
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 359 399 399 479 479 519 525 525 599 599 599 559 419 419 419 399
Прво дете  2-12 г. 309 339 339 449 449 489 489 489 559 559 559 459 349 349 349 339
Второ дете 2-12г. 309 339 339 449 449 489 489 489 559 559 559 459 349 349 349 339
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 40 евра, Деца: 20 евра  Single: + 320 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 80 евра, Деца: 40 евра   200 м. од плажа
EB > 30.03.2017

 

http://www.alegria-hotels.com/en/hotels/costa-brava/lloret-de-mar/alegria-plaza-paris          
PLAZA PARIS SPA 4**** M ЈУНИ ЈУЛИ       АВГУСТ  СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 459 459 499 499 619 619 689 689 689 689 689 689 499 479 479 459
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 389 389 419 419 499 499 549 549 549 549 549 549 419 399 399 389
Прво дете 2-13 г. 229 229 359 359 419 419 449 449 449 449 449 449 229 229 229 229
Второ дете 2-13 г 339 339 359 359 419 419 449 449 449 449 449 449 369 349 349 339
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 45 евра, Деца: 25 евра  Single: +250 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 75 евра, Деца: 40 евра    250 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 160 евра , Деца: 80 евра EB > 28.02.2017

 

http://www.mariadelmarhotel.com/                              
MARIA DEL MAR 4*** M ЈУНИ ЈУЛИ       АВГУСТ  СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 445 445 455 509 599 599 619 619 659 689 689 599 589 539 499 475
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 409 409 419 469 539 539 559 559 599 619 619 539 529 489 459 439
Прво дете 2-12 г. 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229
Второ дете 2-12г. 335 335 339 369 409 409 419 419 439 459 459 409 399 379 359 349
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 35 евра, Деца: 20 евра  Single: + 270 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 50 евра, Деца: 25 евра    300 м. од плажа
EB > 30.03.2017

 

http://www.hotelmariner.es/                                
MARINER  4*** M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ  СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 449 449 459 459 579 579 659 659 689 689 689 689 579 505 505 449
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 399 399 409 409 509 509 569 569 589 589 589 589 499 449 449 399
Прво дете 2-12 г. 279 279 279 279 309 309 329 329 449 449 449 449 399 289 289 279
Второ дете 2-12г. 279 279 279 279 309 309 329 329 449 449 449 449 399 289 289 279
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 50 евра, Деца: 25 евра  Single: + 200 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 70 евра, Деца: 35 евра    350 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 180 евра , Деца: 90 евра EB > 30.03.2017

 

http://www.donjuanhotels.com/en/hotels/gran-hotel-don-juan-palace/                
DON JUAN PALACE 4**** M ЈУНИ ЈУЛИ       АВГУСТ  СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 509 509 519 569 649 649 699 699 749 749 749 749 679 609 609 569
 3-то. ЛИЦЕ 479 479 489 529 599 599 649 649 699 699 699 699 639 569 569 529
Прво дете  2-11 г. 369 369 369 399 439 439 459 459 489 489 489 489 449 419 419 399
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 35 евра, Деца: 20 евра  Single: + 260 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 45 евра, Деца:30 евра    350 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 165 евра , Деца: 80 евра EB > 20.03.2017

 

http://metropolmiramar.com/es/hotel-miramar.html                      
 MIRAMAR 4**** M ЈУНИ ЈУЛИ       АВГУСТ  СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 419 499 499 549 549 649 649 649 739 739 739 689 549 549 549 499
 3-то и 4-то. ЛИЦЕ 369 429 429 469 469 579 579 579 659 659 659 619 469 469 469 429
Прво дете 2-12 г. 319 359 359 389 389 539 539 539 609 609 609 569 389 389 389 359
Второ дете 2-12 г 319 359 359 389 389 539 539 539 609 609 609 569 389 389 389 359
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 45 евра, Деца: 25 евра  Single: + 270 евра
Доплата за поглед на море: Јуни : Возрасни 75, Деца 40   евра    50 м. од плажа
 Јули-Септ. Возрасни: 90, деца 70   евра EB > 30.03.2017

 

http://www.hotelesgarbi.com/en/hotels/hotel-garbi-park                      
GARBI PARK   4**** M ЈУНИ ЈУЛИ       АВГУСТ  СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 469 479 530 535 659 659 735 735 749 759 759 745 639 529 529 469
 3-то. ЛИЦЕ 439 449 489 505 615 615 679 679 699 699 699 689 599 499 499 449
Прво дете 3-12 г. 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229 229
Второ дете 3-12 г 229 229 229 229 229 229 229 229 359 359 359 359 229 229 229 229
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ: Возрасни: 25 евра, Деца: 15 евра  Single: + 270 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ: Возрасни: 50 евра, Деца: 25 евра    350 м. од плажа
Доплата за 7 ALL INCLUSIVE: Возрасни: 145 евра, Деца: 70 евра EB > 30.03.2017

 

 

Available
Not Available
Selected
Tour type: Дневна Тура
Времетраење: 1 ден
Максимален број на лица: 1
Локација: ЛЕТО 2017 – early booking, Шпанија
Оценка:
Датум на заминување:
Arrive date:
Лица:
Деца:
Infant:

Loading Maps

Рецензија за Турата

Нема рецензии
МораНајави седа внесете рецензија