Тајланд- Бангкок + Пукет

Tajland 1

Tajland 2

Програма – 9 ноќевања :

ДЕН 1. Белград- Бангкок.

Слетување на аеродромот во Бангкок. Трансфер до хотелот со климатизиран автомобил/минибус. Сместување во хотелот Рамада Плаза Бангкок Менам Риверсајд,соба делукс.

Ден 2. Бангкок.

Доручек во хотелот. 08:00h. Полудневен гратис излет во Неидентификуваниот Bangkok & Thonburi Klongs ( Излетот се организира секој понеделник, среда, петок, и недела). Утринска прошетка низ пазарот за цвеќиња за да го откриеме вистинскиот тајландски начин на живот. Качување на брод то Thonburi, западниот дел на Бангкок, кој се наоѓа на западниот брег на реката Cao Phya.

По многуте канали Бангкок го добил називот „Венеција на Исток“ . Возењето на бродот низ овие канали, ќе ви го овозможи задоволството да се запознаете со животот на водените патишта на Бангкок. Посета на Кралската Barz, ( Кралската Barges) и Храмот на Зората (Temple of Dawn). Остатокот од денот е предвиден за слободни активности. Ноќевање.

tajland-3

 

Ден 3. Бангкок.

Појадок во хотелот. Во 20:15h, организиран излет во Калипсо Кабаре (Патувањата се организираат секој ден, вклучен е превоз од  и до хотелот). Ноќевање во хотелот во Бангкок.

 

Ден 4. Бангкок – Пукет –

Појадок. Трансфер од хотелот до аеродром. Лет за Phuket. Трансфер од аеродром до хотел. Сместување во Ramada Phuket Deevana, Ноќевање во Пукет Делукс соба.

 

Ден 5 – Ден 9. Пукет / Појадок. Слободно време. Ноќевања во Пукет.

 

Ден 10. Пукет/ Појадок. Напуштање на хотелот, трансфер до аеродром. Лет за Белград.

bangkok_city

ВЕ МОЛИМЕ ДА ГО ПРОВЕРИТЕ ТОЧНОТО ВРЕМЕ НА ЛЕТАЊЕ ДВА ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

 

04.03-15.03
11.03-22.03
18.03-29.03
25.03-05.04


01.04-12.04
08.04-19.04
15.04-26.04
22.04-03.05
29.04-10.05
06.05-17.05
13.05-24.05
20.05-31.05
27.05-07.06
03.06-14.06
10.06-21.06
17.06-28.06

          
    Хотел
 Bangkok + Pattaya

Услуга
Bangkok+Pattaya

Тип на соба
 Bangkok+Pattaya

12 дена / 9 ноќевања

 


12 дена / 9 ноќевања

 

                               Цена за аранжман по лице во двокреветна соба


Holiday Inn Express
Bangkok Sukhumvit 3*LUX
+
Sunbeam
Pattaya 3* LUX


3
НП
+
6
НП

   SUPERIOR

+

   SUPERIOR

999

965


Novotel Bangkok 
Sukhumvit 4* LUX
                   +
Garden Cliff Resort Spa
Pattaya 4* LUX

3 НП
+
6
НП

SUPERIOR

+

     DELUXE

1159

1099

 

 

Далас унион обезбедува виза со времетраење на ангажманот, за виза се аплицира 14 дена пред патувањето.

Цената на визата е 150€.

*Легенда:
° НП ноќевање со појадок

  


Цената за аранжман вклучува:
°
Авио билет на релација Белград-Доха-Бангкок-Доха-Белград (важи до пополнување на најповолната класа,можност и за доплата за наредната слободна класа), со дозволено максимални 23 кг багаж(1 куфер) и 7кг рачен багаж (1 торба) по лице.(Дополнителен багаж дополнително се наплаќа по правилата и тарифите кој што ги одредува авио-превозникот и на кој што организаторот на патувањето не може да влијае;деца до две години немаат право на бесплатен багаж)
° Сместувањето е во двокреветни соби: 3 ноќевања со појадок во хотел во Бангкок и 6 ноќевања со појадок во избран хотел во Патаја.
° Доцен check out од собите последниот ден од престојот(11. ден според програмата на патувањето)престој во соба до трансфер на аеродром во Бангкок.
° Трансфери  според програмата.
°Асистенција од локален водич на англиски јазик-не подразбира секојдневна и целодневна асистенција.

Цената за аранжман не вклучува:
°
Аеродромски такси (околу 309€ по лице-подложни на промени,до денот на поаѓањето)
°Трошоци за резервација (45 € по лице-неповратни)
°Трошоци за факултативни излети и посета на Тајланд.
°Трошоци за довивање на виза за Тајланд.
°Аеродромска излезна такса на Тајланд (се плаќа на аеродром,при враќање,околу 25$)

Начин на плаќање:
°Готовински-со плаќање на аванс најмалку 60% од вкупната цена на аранжманот при резервација,остатокот надоцна 20 дена пред поаѓање.
°Со кредитна картичка
°Со уплата на банкарска сметка
 

Available
Not Available
Selected
Tour type: Дневна Тура
Времетраење: 1 ден
Максимален број на лица: 1
Локација: ЛЕТО 2017 – early booking
Оценка:
Датум на заминување:
Arrive date:
Лица:
Деца:
Infant:

Loading Maps

Рецензија за Турата

Нема рецензии
МораНајави седа внесете рецензија