Тури: Есенски Патувања

draculas-castle

ДРАКУЛА ТУРА – 8-ми декември

8-ми Декември  –  За уплата до 20.10.2017 =  за само … 2.790,оо денари                                   –  За уплата до 15.11.2017 =  за само … 3.790,оо денари                                –  За уплата до 20.11.2017 =  за само … 4.790,оо денари . ДРАКУЛА  ТУРА (Трансилванија – Романија)  (07.12.2017 – 10.12.2017 ) 08-ми Декември 1 ден. Состанок на групата во […]

Повеќе
Istanbul

ИСТАНБУЛ

  1 ден 07.12.2017  СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ Состанок на групата на паркингот на салата Борис Трајковски  во 15:00 ч. Поаѓање за Истанбул во 15:30 h. Се патува преку граничниот премин Богородица и Грција. Ноќно возење со попатни паузи.     2 ден 08.12.2017  ИСТАНБУЛ Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Предлагаме панорамско разгледување на градот со […]

Повеќе
castelul-Peles-Sinaia4

ДРАКУЛА ТУРА – 2 ноќевања

Прв пат ја именувавме како ДРАКУЛА ТУРА за 11-ти Октомври 2002 година По повод 15 години успешно реализирање на програмата со неколку илјади задоволни патници ја објавуваме ДРАКУЛА ТУРА со промотивна цена за октовриските термини: ТЕРМИНИ: 11-ти Октомври  –  За уплата до 30.09.2017 =  за само … 2.790,оо денари                                     –  За уплата до 05.10.2017 […]

Повеќе
neuschwanstein-fussen-bavaria-1500-cs1

МИНХЕН – ДВОРЦИТЕ НА БАВАРИЈА

ЦЕНА ЗА УПЛАТА ДО 15 СЕПТЕМВРИ 189 евра / ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 199€/ Минхен – Баварска “Метропола со душа”, еден од најубавите градови во Германија, културен и боемски центар, град со бројни историски споменици кои зборуваат за вековните Баварски владетели од династијата Вителсбах, многубројни ремек дела од модерната технологија и архитектура како што е и […]

Повеќе
venice-italy-city-buildings-sea-boat-canal-sky-clouds-2K-wallpaper

Венеција – Верона

Венеција Едноставно плени со своите разобојни палати, канали, безброј мостчиња, тесни улички, мали плоштади… Трагата на вековите што изминале е впиенa во секој нејзин дел.  Посетете ја Дуждевата Палата и уверете се во моќта и сјајот на владетелите на Венеција. Мостот на Воздишките е врзан за многу легенди, но вистината за него е многу поинаква […]

Повеќе
danubio-helado

БУДИМПЕШТА 2 ноќ

Термин 07 Декември 1 ден   07.12.2017 СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА  Состанок на групата на паркингот на салата Борис Трајковски   во 16.00 часот. Тргнување за Будимпешта во 16.30 часот. Се патува преку Србија со куси попатни паузи. Ноќно возење. 2 ден   08.12.2017 БУДИМПЕШТА  Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Препорачуваме панорамско разгледување на градот со стручен локален водич: […]

Повеќе
danubio-helado

БУДИМПЕШТА – 2 ноќевања

****early booking **** Термин 07 Октомври Термин 20 Октомври 1 ден  СКОПЈЕ – БУДИМПЕШТА Состанок  на групата на паркингот на спртската сала Борис Трајковски во 16.00 часот. Поаѓање за Будимпешта во 16.30 часот. Се патува преку Србија со куси попатни паузи. Ноќно возење. 2 ден БУДИМПЕШТА Пристигнување во Будимпешта во утринските часови. Панорамско разгледување на […]

Повеќе